netko

lehce pravdivé vymýšlení

13.03.2002
Olivy


Při listování oblíbenými ženskými časopisy jsem narazila na článek, který nabádal ke konzumaci oliv, neboť jsou zdravé. Proč to nezkusit, že? Prvý rodinný test proběhl při návštěvě známých. Z nazdobených chlebíčků muž olivy pečlivě vydloubal, avšak přítomnost nové příchutě nijak nekomentoval. Ovšem, když na druhý den objevil nakrájené olivy na chlebu, tak se ohradil: "To nejím, to mi nechutná!"

Jako dítě, pomyslela jsem si a spustila: "Olivy jsou strašně zdravé, dožiješ se 100 let, budeš čiperný a bez nemocí stáří a koukej, jak to dětem chutná!" Mezitím, co muž brblal, že se v žádném případě nechce dožít 100 let a dále komentoval výši důchodů, děti pečlivě očistily chléb od oliv.

"Stop!" zařvala jsem, neboť jsem cítila, že se mi situace vymyká z rukou, "aspoň to ochutnejte!"

"Už jsme to zkusili, nám to nechutná!" prohlásily děti stereo a bleskurychle smetly nakrájené olivy na hromádku, abych je nemohla spočítat.

To mne samozřejmě neodradilo a zanedlouho se objevila v našem jídelníčku pravá italská pizza, samozřejmě s olivami.

"Co je to tam, to zelené?" zeptal se podezřívavě můj muž. Dělala jsem, že neslyším. "Co je to tam to zelené?!" zopakoval hlasitěji a protože mě nenapadla žádná podobná zelenina, tak jsem se vymluvila: "Za to já nemůžu, dělala jsem to přesně podle receptu…"

"Hm, opravdu?" mračil se muž a já mu na to skočila a podala výstřižek v časopise.

"Ták a už to není v receptu," rozzářil se, zmuchlal recept, vyloupal olivy a zbaštil pizzu. Mě nějak přešla chuť. Skřípala jsem zuby a přísahala, že tato rodina bude první ve spotřebě oliv v ČR.

O víkendu jsem k obědu servírovala jako přílohu zeleninový salát, ve kterém byla nakrájená 1 oliva. Nikdo z rodiny ji neodhalil, což jsem jim samozřejmě ihned sdělila.

"No mami…." pronesla opovržlivě dcera, zatímco syn se svalil na zem a simuloval záchvat. Muž mě provrtal nenávistným pohledem, přiblížil svou tvář k mé a potichu drtil mezi zuby: "Já-nemám-rád-olivy, já-nemám-rád-olivy". Hleděla jsem mu láskyplně do očí, přikyvovala a v duchu plánovala, kam ty malinké zelené zdravé potvůrky nacpu příště.

Maso na hříbkách, kde se skrývaly 3 olivy, všem moc chutnalo, já byla moudřejší a složení stravy si nechala pro sebe. Taky pizza s velkou vrstvou sýru rychle mizela z talířů společně s 5 olivami nadrobno nasekanými pod sýrem a do zeleninových salátů jsem je už dávala běžně. Avšak rodina začala být podezřívavá a ustanovila hlídky, které mě hlídaly při vaření a při nákupu. Syn prohlížel nutellu proti světlu, jestli tam není nic zeleného, dcera svačiny už nekontrolovala a rovnou měnila se spolužáky a muž začal vyžadovat sladká jídla.

Ale mě to nevadí, protože jsem se dočetla, že víc zdravější než olivy jsou tvarůžky…
Zapsal: netko 13.03.2002, 5:22:00

Komentáře

Olivy jsou náhodou vynikající (Paranoicus Maximus - Mail - WWW)
Co to máš za zvrácené příbuzenstvo? Vždyť oni nemají ani ponětí o tom, co je dobré!

Olivy jsou náhodou vynikající (Paranoicus Maximus - Mail - WWW)
Co to máš za zvrácené příbuzenstvo? Vždyť oni nemají ani ponětí o tom, co je dobré!

Olivy jsou náhodou vynikající (Paranoicus Maximus - Mail - WWW)
Co to máš za zvrácené příbuzenstvo? Vždyť oni nemají ani ponětí o tom, co je dobré!Přidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: