netko

lehce pravdivé vymýšlení

27.06.2001
Akce STOP 24


Znáte akci STOP 24? Chcete, aby za vás v noci vaše auto hlídala policie? Tak na to zapomeňte.

S velkou slávou jsem si byla na policii vyzvednout nálepku STOP 24, neboť mne tato myšlenka zaujala a nadchla. Když často v noci nejezdíte, nalepíte si ji na zadní okno auta a budete usínat s pomyšlením, že teď vám nikdo vašeho miláčka neukradne, protože sotva policie v noci takové auto zmerčí, ihned po něm vystartuje a zloděje za uši odvleče z auta pryč.

Mé první kroky vedly na městskou policii, kde nálepky nedávali. Podle rady uniformovaného mužíka za okýnkem jsem se vydala na policii státní, jejiž sídlo je samozřejmě o kus dál. Nevěděla jsem, jestli tato vymoženost dorazila už i k nám do Ostravy, proto mě celkem potěšilo, když službu konající policista věděl, co po něm chci a jal se hledat ve skříních. Poté už jsem jen nahlásila espézetku a značku vozu. To, že je krásně modré, jsem už dodala zbytečně. Upozornil mě, že když to budeme mít na autě, budou nás v noci často stavět (kruciš, vždyť právě proto to chci, v noci nejezdíme!). Přeptala jsem se, od kolika do kolika asi tak přibližně, a s vědomím, že od desáté večer do šesté ráno za nás hlídá autíčko policie, jsem s nálepkou spokojeně odešla.

Nalepili jsme ji dle instrukcí úhlopříčně za řidiče, aby policista, který jedoucí auto v noci zastaví a skloní se k řidiči, nálepku okamžitě uviděl. Hned jsme to s mužem vyzkoušeli a vzhledem k tomu, že je mezi námi výškový rozdíl zhruba 20 cm, měli jsme jistotu, že ji nepřehlédne jak policista vzrůstu nižšího, tak i středního. Teď mne napadlo, že ještě musím poprosit o kontrolu našeho dvoumetrového přítele.

Děti byly nálepkou nadšené a na procházce počítaly auta, která nálepku neměla (těch bylo víc) a auta polepená.

A jak jsem v úvodu psala, že v noci nejezdíme, hned ten týden po nalepení jsme byli nuceni vyzvednout mé rodiče z oslav z nedalekého města. Jeli jsme pro ně večer a vraceli se okolo desáté. Vysadili jsme veselé rodiče a protože jsme měli zabezpečeno hlídání dětí, rozhodli jsme se zajet si na pozdní večeři.

Poněkud rozechvěle jsme nastartovali označené auto; připadali jsme si jako zloději. Nálepka křičela na celé kolo: "Co do toho sedáte, v noci nemáte co jezdit!!!"

Hned za první křižovatkou jsme potkali první policejní auto. Pomalu před námi jelo a nám se ho z pochopitelných důvodů nechtělo předjíždět. Policisté zastavili a my tím pádem byli nuceni ho předjet. Podvědomě jsem čekala prudký start auta za námi, jak si všimnou samolepky, spustí majáček a houkačku a klaksony a samopaly, no prostě nějak zareagují. Pomalu jsme je míjeli; hlavně ať nám neprostřelí nové gumy, bylo by to škoda, ale oni nic.

Zklamaně jsme po sobě koukli a jeli dál. Byl rušný sobotní večer, okolo 22:30 hodin a o kus dál stála policejní hlídka s autem a zkoumala bicykl nějakého nešťastníka.

"Jeď pomalu," poprosila jsem řidiče a když jsme hlídku míjeli, nasadila jsem obličej protřelé zlodějky aut. Ovšem nebylo to nic platné, hlídka naše auto s nálepkou STOP 24, které má v noci vždy zkontrolovat, ignorovala.

Při pizze, která byla hnusná a mastná, jsme se shodli na tom, že si oba poprvé v životě přejeme být zastaveni policisty. Cestou domů jsme schválně jeli kolem hlídky, která předtím deptala cyklistu, ale už tam nebyla. Ještě nás míjela jedna bílozelená felície s nápisem POLICIE kolmo na křižovatce, ale těm jsme nezájem o naši nálepku prominuli, protože ti ji vidět opravdu nemohli.

Před domem nás čekala lahůdka. Abychom mohli zaparkovat v naší jednosměrce, je nutno celý blok domů objet (představte si účko). A těsně před námi do tohoto účka vjížděla policejní dodávka! Rázem jsme oba ožili a těsně jsme se na ni přilepili, takže si nás uvnitř sedící bdělí policisté museli všimnout. Celou trasu jsme je pronásledovali v bezprostřední blízkosti a pak parkovali potmě a na několikrát, prostě jsme se snažili být moc nápadní. Ale zase nic. Doma jsme byli kolem půl dvanácté, celkem zklamaní, takový neúspěch hned napoprvé jsme nečekali. Samolepku kvůli toho seškrabávat nebudeme, ale zase někdy zkusíme hlídky zkontrolovat.

Ale já tuším, že až pojedeme na dovolenou a budeme vyjíždět ve dvě ráno, tak nás zastaví hned 5x a provedou nám důkladnou prohlídku celého vozu včetně sborky a rozborky motoru…. To bych asi neměla uvádět jméno, co…;)
Zapsal: netko 27.06.2001, 13:28:00

KomentářePřidání komentáře...
Vaše jméno:


Váš e-mail:


URL vašich stránek:


Nadpis:


Text: