Úvod
 

Dnes už si asi nikdo přesně nevzpomene, jak tento dnes už tradiční ping-pongový turnaj vlastně vzniknul. Je však pravdou, že většina z nás, tedy aspoň absolventi proslulého bohumínského ústavu, tedy GYMNÁZIA BOHUMÍN, byli a snad i jsou touto hrou přímo posedlí. V době, kdy jsme zmíněný ústav intenzivně navštěvovali (tedy někteří poněkud méně intenzivně, jak už to v životě bývá), jsme ping-pongem vyplňovali každou volnou přestávku, hodinu, odpoledne. A snad proto, že po opuštění školy nám začala tato hra chybět, zrodil se v našich hlavách nápad na uspořádání nějaké významnější akce. Ale byli jsme čerstvě po škole, v hlavách toho bylo plno, někteří studovali, jiní pracovali, další svatbovali a rodili...

V roce 1997 byl absťák po stolním tenisu neutišitelný a tak se dala Pavla a Katka do zařizování. A protože u nás většinou není daleko od slov k činům, bylo uspořádání turnaje otázkou několika telefonátů a jedné sešlosti. Uvažte, že jsme to zvládli bez telefonů mobilních, bez nichž se dnes někteří z nás ani ne..... ;-))

Protože jsme byli v roce 1997 přece jen o něco starší než v dobách školou povinných, měla již většina z nás stálého čí stálejšího partnera a proto se naše MSST koná coby turnaj smíšených dvojic.

 

Jako místo konání turnaje byla zvolena rezidence Javorkovic rodiny nacházející se z pochopitelných důvodů na blíže nespecifikovaném místě v Jeseníkách. Pravda, podmínky pro sport tam nejsou zcela ideální, ale jsou pro všechny stejné. Na klasicky pořádaných turnajích bývá nad stolem obvykle více místa než našich cca 100 cm, ale brzy jsme si na tento handicap zvykli a vyrovnali jsme se s ním. To se asi nedá říct o Petrově babičce, coby spolumajitelce zmíněné rezidence, přenášení jejího drahocenného skla a přeměna obývacího pokoje na tělocvičnu by se jí patrně příliš nezamlouvala, ale snad se to nikdy nedozví, nebo že by už i u nás pronikli senioři na internet? To se ukáže až časem, ale věřme, že místo konání nebudeme muset měnit.

Tak nějak tedy vzniklo naše MSST a dnes už si asi jen těžko dovedeme představit podzim bez MSST. Protože podzim bez MSST je jako Dynastia bez Aleksis, že jo Moňo ?